Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.08. 2020

Dnes by Adýnek oslavil 12. narozeniny. I když se ta rána bude dlouho hojit, s odstupem tří měsíců musím říct, že jsem vlastně ráda, že odešel tímto způsobem. Že nemusel trpět tím, že nemůže běhat tak, jak byl zvyklý do posledních dní, že by mu nožky přestávaly sloužit a on si uvědomoval, že nemůže dělat to, co tak miloval. Vlastně i ta poslední velká čtvrteční procházka, kdy s Tarinkou lítal jako vítr bylo takové šťastné rozloučení s jeho skvělým životem, kterého si užíval každým dnem, byl tak veselý a milý.
Odpočívá společně s Heeruškou u nás na zahradě a nahoře zase řádí jako zamlada v té nejlepší společnosti.

orlik.jpg

15.05. 2020

Na tu chvíli se nejde připravit a přesto, že víme, že jednou přijde, vždycky se nám to bude zdát zatraceně brzy a bolí to tak moc. 

Odešel on, první, jediný a nejvíc milovaný.

Jakoby to bylo včera, když jsem si Adýnka v jeho 8 měsících přivezla od první majitelky. Nevycválaného puberťáka, se kterým bylo na začátku dost starostí. Nikdy nezapomenu na ten jeho pohled, když jsem si ho vezla na zadní sedačce auta a celou cestu mě rentgenoval přes zpětné zrcátko s pohledem "kam si myslíš, že mě vezeš". Zároveň ta chvíle byla až magická a cítila jsem, jak se naše duše propojily a mělo to tak být. Prvních 14 dní se ode mě nehnul na krok, vodítko nebylo potřeba. Přiznávám, že to byl závisláček a vlastně mi to vůbec nevadilo. Asi i díky tomu jsme byli tak sehraní a o cokoliv jsme se pokusili, vcelku nám šlo a hlavně nás bavilo. Lidé často říkají, že pes nejde srovnávat s dítětem a přirozeně to chápu, přesto odešlo moje první dítě, byť nebylo lidské.

Je přirozené, že přátele zajímá, jak odešel.  

Ve čtvrtek 14. večer ještě lítal s Tarinkou v poli tak, jak to milovat celý život, šimral si bříško o vzrůstající obilí. V tu chvíli jsem si říkala, že to ani není možné, jak je vitální ve svých 11 letech a prásk následující den ve 13:06 byl konec. V noci byl trochu neklidný a polykal naprázdno. Nijak mě to nepřekvapilo, protože v posledním půlroce se mu to tak občas dělo. Ráno jsme šli ven, Tarinka ho moc nezajímala a občas jsem zaslechla škrundání břicha. Po návratu domů jsem měla obavu, aby to náhodou nebyla torze. Promačkala jsem mu břicho, nic ho nebolelo, břicho měl měkké. Snídat už nechtěl a odpočíval. Říkala jsem si, že to možná včera s tím lítáním přehnal a rozhodla se mu uvařit vývar, abych mu večer přilepšila. Po hodině za mnou hystericky přiběhla Tarinka, šla jsem za nimi do vedlejšího pokoje a Adýnek byl natažený a nafouknutý jako žába. Okamžitě jsme jeli na veterinu. Nejdřív nebyla torze ze sona ani rentgenu patrná. Po otevření břišní dutiny se ale bohužel potvrdila. Přestože operace probíhala v pořádku, při dokončování mu selhalo srdíčko. Možná k tomu přispěla nedávná anestezie v březnu, kdy mu musel být vyndán zanícený zub. Je ale zbytečné hledat důvody, proč se tak stalo, protože nic mi ho nevrátí. Zároveň mi ale nikdy nikdo nevezme vzpomínky, které si s ním uchovám navždy. NIKDY NEZAPOMENU ♥♥♥

1a9f9c92-d6c2-46e8-a8e3-e90eb000ec4b.jpg

24.11. 2019

K jedináčkovi Adarovi přibyla naše chráněnka Tara (Arjuna's Hope for Doynio Lengai). Taru jsme často hlídali od jejího útlého věku společně s její matkou Darleen. Bohužel občas je život a možná i osud nemilosrdný a bere nám naše blízké dřív než bychom čekali a na tu situaci nejsme absolutně připraveni. Po těžké nemoci odešla naše kamarádka Dana a jak jsme si slíbily, Tarinka po jejím odchodu přišla do mé péče. Vzhledem k tomu,  že jsme Tarinku odmalička často hlídali, se změnou neměla velký problém. Bude se u nás mít královsky a s Adýnkem si užijí spoustu legrace. Možná to tak osud chtěl, protože Adýnek je jeden z mála psů, se kterým si Tarinka hraje. Buď u náš šťastná ♥

78646698_950013465385569_190227941240602624_n.jpg

 

01.06. 2019

Bohužel jak život běží, naši milovaní psí společníci odchází a Adar a jeho psí parťáci nás začínají opouštět. Nejdřív Darleenka, teď přišel na řadu Adarův otec Sorbonne. Sorbonne byl skutečně legendou a asi nebyl nikdo minimálně z českého ridgebačího světa, kdo by ho neznal. Dokázal toho mnoho, svoji podobu i povahu předal mnoha potomkům. Kdyby Adar podědil tak pevný kořínek, jako měl jeho otec, byla bych přešťastná. Sorbonne se dožil 14 let a 10 měsíců. 

sorbonne.jpg

12.09. 2018

Přišli jsme o člena rodiny o beauceronku Heeru. Dožila se krásného věku téměř 14 let, přičemž do 13 let vůbec nestonala. Nikdy nezapomenu na ty honičky s Adýnkem. Než se naučil její styl hry, mockrát měl "poštípaný" zadek od jejího pasteveckého chňapání. Byla to akční dvojka ♥

ah.jpg

 

15.06. 2018

Odešla naše velká kamarádka, pro nás psí legenda Darleen Barbara z Valdštejnských lip. Darleenka byla asi nejhodnější ridgeback, jakého jsem znala. Díky ní jsem si dovolila vnuknout myšlenku, že bych si někdy pořídila fenku ridgebacka. Byla naprosto oddaná svojí paničce Danče a udělala, co jí na očích viděla. Svoji dokonalou povahu předala svému jedinému vrhu (Doynio Lengai) a mnohokrát jsem se o tom přesvědčila, když jsem jí a její dceru Taru hlídala. Budeš nám chybět holčičko ♥

darl.jpg

 

2015  

28.6. 2015

Pro trénink jsme vyrazili na neoficiální agility závody v nedalekém Novém Strašecí. V jumpingu jsme skončili na 3.místě. Video z jumpingu.

ns-agi.jpg 

 

1.5. 2015

S Adarem jsme se zúčastnili závodů ZOP, kde jsme získali 1.místo a zároveň splnili zkoušku. Vyhodnocení rozhodčího na youtube.

vysledek.jpg

 

12.4. 2015

Tréninky přinesly své ovoce a při nedělních zkouškách v Kyjích jsme s Adarem doběhli poslední zkoušku v kategorii A1 a splnili tak vše pro postup do kategorie A2

jen-ja.jpg

 

26.1. 2015

Mám radost. Adar je pracovním psem roku 2014.

pracovni-pes-roku.jpg


 

 2014

21.12. 2014

Krásné Vánoce a klidný vstup do nového roku.

loonapix_1419154300107258812.jpg

 

7.12. 2014

Dnes Adar složil zkoušku OBZ.

Udělal mi velkou radost a byla jsem moc pyšná, když ho paní rozhodčí Másilková tak chválila. Je to můj velký šikula! Jen příště budu muset být víc v klidu, abych mu to nekazila. Polohy mohl mít za 10, kdybych nezmatkovala. Ale i tak, chybami se člověk učí :)

collage.jpg

 

17.11. 2014

Dnes Adar ve velmi chladném a deštivém počasí složil zkoušku ZZO.

zzo1.jpg

 

2.11. 2014

Zúčastnili jsme se neoficiálních závodů v obedience na rakovnickém cvičáku. Rozhodčí byla Lucka Stemmerová a stewardkou Bára Potůčková. Adýnek mi udělal velkou radost a v naší třídě OBZ z 11 nastupujících jsme obsadili 2.místo.

 

collage.jpg

 

28.10. 2014

O státní svátek jsme nespali dorůžova, ale brzy vstávali, abychom byli včas na agility závodech v Hloubětíně. Na prvním parkůru byla rozhodčí Pánková Lenka. Parkůr byl zapeklitý a moc psů nedokončilo bez chyby, navíc Adar běžel ve stylu, "hlavně že běhám, je jedno kde". Legrace si užil víc jak dost, ale hlavní problém byly kovové áčko a lávka. Druhý běh už byl "klidnější", Adar byl koncentrovanější a na parkůru, kde byla rozhodčí Boháčová Alice, běžel pěkně a rychle. Na kovovém áčku a lávce jsem neřešila zóny, ale chtěla jsem hlavně, aby byly bez reakce na rezonanci, což se povedlo. Takže suma sumárum, jedna chyba za zónu a jedno odmítnutí samozřejmě mojí chybou.

hloub.jpg 

 

25.10. 2014

V sobotu jsme vyrazili na závody ZZO do nedalekého Svojetína, abychom si nanečisto zkusili, jak si na tom stojíme. Jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Vzhledem k veliké zimě jsem byla spokojena.

Přivolání - 3x povel "volno", jelikož přece od paničky se tak daleko nechodí :-D

Za pochodu odložení vleže - pomalé, mokrá a ledová tráva

Aport volný - 3 kroky přede mnou zaujal postoj "jdeme si hrát?" Tak aspoň jsme pobavili přihlížející :)

2014-10-25-19.jpg

Nedostatky vypilujeme a vyrazíme na zkouškové.

 

11.10. 2014

Po mnoha trénincích jsem si řekla, že není na co čekat a jedině neúspěchem na oficiálních závodech se poučíme, ale nezdar se naštěstí nekonal :)

Dnes jsme byli na 34. dvojzkouškách v Horních Počernicích, rozhodčím byl Petr Rybář a oba běhy se nám moc povedly a Adar mi udělal velikou radost :)

pruk.jpg

Na video se můžete podívat na youtube

 

15.8. 2014

Neskutečně ten čas letí... Adar dnes slaví již své 6. narozeniny. Takže zrzavče můj nejmilejší, hlavně hodně zdraví heart

adar6.jpg

24.7. 2014

Na konci července jsme se zúčastnili výcvikového dne. Dopoledne obedience pod vedení Lucky Stemmerové a odpoledne agility pod vedením Petry Vyplelové. Celý den byl moc fajn a Adar měl večer dost. Takhle odpočíval mezi odpoledními běhy agility :)

agi.jpg

 

květen 2014

Rozhodli jsme se vyzkoušet vyhlášenou restauraci U Zběhlíka nedaleko Litomyšle. Penzion i restaurace jsou vskutku úžasné, majitelé i zaměstnanci velice milí a příjemní, o čemž jistě svědčí i plné pokoje i restaurace. V okolí je mnoho míst na výlety. Na pár fotek se můžete podívat na rajčeti.

img_5765.jpg

5.4.2014

Na sobotních neoficiálních závodech agility v Rokycanech jsme stanuli poprvé na stupních vítězů :) V agility, kde nám díky Adarově velikosti dělají často problém zóny, jsme zabodovali a skončili na 3. místě z 18. Na jumping už byl Adýs unavený a tak dopadlo na 8.místo z 18. Jsem z něj nadšená, jak krásně spolupracoval. V agility pouze 6 psů bodovalo, ostatní byli diskvalifikováni. Více fotek na rajčeti a video na youtube.

img_4097.jpg

4.4.2014

Před závody lehký trénink. Fotka od Jany Vydrové - létající Adýs :)

img_1009.jpg

30.3.2014

O víkend jsme hlídali naše oblíbenkyně Darleenku s Taruškou. Podnikli výlety a všichni jsme byli krásně unavení. V neděli na nedaleké Kounovské řady, ze kterých jsme pořídili pár fotek (rajče). Na příště se opět těšíme. 

img_3085.jpg

22.3.2014

Byli jsme podpořit charitativní výstavu psů pro podporu útulku psů v Maršovicích. Kromě výstavy psů, kde soutěžili jak psi s PP, bez PP i kříženci všech barev i velikostí, se mohli vystavovatelé i návštěvníci zúčastnit soutěží v poslušnosti, agility, "ukaž to" - bylo úkolem ukázat co nejvíce triků a "nesněz" - nesměl pes sníst nastražené pasti v podobě buřtů a piškotů. Počasí se vydařilo, atmosféra byla úžasná. Obrovský rozdíl oproti standardní výstavě psů. Všechny fotky na rajčeti.

img_1741.jpg

16.3.2014

Tento víkend byl ryze psí. V neděli jsme měli 7mi hodinový trénink obedience s Luckou Stemmerovou. Poradila nám další triky a Adar byl velmi chválen, jsem pyšná! Jsem velice ráda, že čím dál tím více lidem svou činností vyvracíme jejich dojem, že ridgeback patří na gauč, je tvrdohlavý a nepoužitelný pes 

 

15.3.2014

V sobotu jsme se zúčastnili semináře s Katkou Lerlovou ve Slavětíne u Loun, který se týkal od aktivního protažení psa po triky zaměřené na zvětšení rozsahu pohybu v kloubech, posílení svalů, zlepšení obratnosti a koordinace, propriocepce. Přeci jen je Adar velký pes a když se věnujeme agility, chtěla jsem se podobného semináře zúčastnit a zjistit, jak mu v některých směrech ulehčit a předejít případnému natažení svalu správným protažením. Velmi nás cvičení naučilo, jak se rychle protáhnout před během a další triky. Doporučuji všem majitelům, je jedno jestli je pes velký či malý, nehoda díky špatnému či nedostatečnému protažení se může stát komukoliv. /za fotku děkujeme Romaně Fajmanové s Ejty/

sob.jpg

 

9.3.2014

Opět jsme vyrazili do Měchenic na neoficiální závody v agility. Dostala jsem zprávu, že mají nové překážky, proto nic nebránilo zúčastnění. Jak agility tak jumping byly na neoficiální závody docela náročné, ale jak se říká - těžko na cvičišti, lehko na bojišti :) Spíš než náročný parkur mi vadilo, jak byly překážky blízko sebe, a tak i psi podstatně menší než Adar dělali hodně chyb. Takže na agility jsme propadli na předposlední místo, zvorali jsme, co jsme mohli a hlavně zóny jsou pro Adara díky jeho velikosti trošku oříškem, musíme pilovat! Ale na jumpingu jsme si vylepšili reputaci a s jednou chybou jsme skončili 5. z 15 a nechali za sebou několik borderek :) Konečně jsem viděla na parkuru německou dogu a to dokonce v závodnících, klobouk dolů! Pár fotek ze zákulisí je na rajčeti a video z jumpingu na youtube.

img_2944.jpg

 

15.2.2014

Trénink obedience s Luckou Prause v Horních Počernicích. Adýs byl pochválen, jak pěkně umí pracovat, přemýšlet a nabízet chování. Dělá mi radost! Všechny fotky na rajčeti.

img_0837.jpg

 

9.2.2014

Byli jsme na každonedělním tréninku agility na našem cvičáku. Adar byl pravděpodobně připraven ze soboty z tréninku s Petrou Hamšíkovou a dlouhé parkury mu šli na jedničku. Na pár fotek se můžete podívat na rajčeti na video jednoho parkuru na youtube.

img_0680.jpg

 

8.2.2014

Vyrazili jsme na intenzivní trénink agility do Horních Počernic. Trenérkou byla Petra Hamšíková, která ve světě agility už něco dokázala a cesta stála za to, trénink byl opravdu skvělý! Jiný styl trénování a Adar mi udělal velikou radost. Celou dobu se krásně soustředil a běhal sekvence bez chyb. 

2014-02-08-12.53.58.jpg

 

26.1.2014

Konečně jsem dočetla knížku "Kočky by kupovaly myši"  o stravě pro naše domácí mazlíčky. Všem, kterým není lhostejné, co baští jejich domácí miláčci, vřele doporučuji tuto knížku přečíst. Je v ní jak spousta zásadních informací o průmyslovém krmení, tak v ní najdete i informace o lidské stravě. Jsem velmi ráda, že jsme se před více než třemi lety rozhodli našeho Adýse krmit BARFem. Za rady a zkušenosti do začátku patří velký dík Katce Brychtové Járové od Adarova taťky Sorbonna. 

 

knih.jpg

Leden

Vyrazili jsme si zalyžovat do hor do Francie. Adýs nás samozřejmě věrně doprovázel a navíc ještě synovec, který měl s Adarem soukromé hodiny biologie, kdy zkoumal každý Adarův drápek a prstík :) Krásně jsme si dovolené užili. Na pár fotek se můžete podívat na rajčeti a na Adarovo bláznění ve sněhu na youtube.

20140117_130549.jpg

 

2013

 

23.12.2013 

Bohužel musel být Adar kvůli opakovaným a vleklým problémům s prostatou ve svých pěti letech vykastrován.

22.12.2013

Klidné prožití vánočních svátků a úspěšný start v novém roce. 

pf2014.jpg

 

24.11.2013

Zúčastnili jsme se našich prvních neoficiálních závodů v agility. Rozhodli jsme se zkusit štěstí v Měchenicích u Prahy. Přes zimu, která panovala, hárající fenku za zády, nevyhovující překážky a ostatní psi na volno kolem parkuru mi Adar udělal radost. Výsledky sice nejsou hvězdné - v agility byl Adýs 14. ze 16 a v jumpingu 11. z 16. Musíme zapracovat na zónách a celkově na mém přesnějším vedení. Na video se můžete podívat na youtube. 

ag.jpg

 

2. - 3.11.2013

První listopadový víkend jsme strávili na mezinárodních výstavách v Praze Letňanech. Konkurence byla jako vždy veliká. V sobotu byl rozhodčí pan Petr Řehánek a s Adarem jsme si v konkurenci 15 psů vyběhali známku Výborný 2. V neděli byla rozhodčí paní Lenka Frnčová a v konkurenci 16 psů dostal Adar známku Výborný.  

049.jpg

 

20.10.2013

Dnešní trénink agility jsme si moc užili a navíc bylo tak krásně. 

img_006_7847.jpg

 

29.9.2013

Dnes jsme vyrazili do Wroclawi na mezinárodní výstavu. Jen o chloupek nám uniklo vítězství, kterým by se Adar stal šampionem Polska, snad příště. Rozhodčí byla Dorota Witkowska. Adar získal známku Výborný 2. 

img_004_7089.jpg

 

3.9.2013

V neděli na Orlíku Adara fotila paní Monika Pehr. Fotky vyšly krásně! Všechny fotky k nahlédnutí zde. 

ad.jpg

 

1.9.2013

Dnes jsme s Adarem jeli na Orlík, na každoroční klubovou výstavu klubu ČKRR. Adar ve velmi silné konkurenci 22 psů získal od jihoafrické rozhodčí Janet Wang známku Výborný 3. Všechny fotky jsou na rajčeti. 

img_019_3843.jpg

 

25.8.2013

V neděli jsme vyrazili do Lipska na German Winner Show. Rozhodčí byla paní Marija Kavcic ze Slovinska. V naší otevřené třídě bylo 11 psů. S Adarem jsme si vyběhali Výborný 2, res. CAC

img_2884.jpg

 

24.8.2013

Dnes jsem s Adarem vyrazila na národní výstavu do Mladé Boleslavi. Po delší době bylo v naší třídě otevřené méně psů než 10 a to 7. Adar mi udělal obrovskou radost a vyběhali jsme si známku Výborný 1, CAC. Rozhodčím byl pan Vladimír Piskay ze Slovenska.  

ad.jpg

 

15.8.2013

Dnes slaví náš Adar už páté narozeniny. Ten čas tak strašně letí! Přejeme mu hlavně hodně zdraví do spousty dalších let, buď pořád tak milionový jako dosud *

prani.jpg

 

10.8.2013

Dnes jsem se byla podívat na neteře a synovce našeho Adara. Jeho sestra Assima má 11 malých kulíšků. Jsou nádherní, jejich krásné hlavy mě učarovaly a mají super povahy. Někteří jsou ještě k dispozici, v případě zájmu kontaktujte Martinu Švejdovou. Pořídila jsem pár fotek, všechny jsou na rajčeti. 

p8100013.jpg

 

20.7.2013  

Dnes jsme vyrazili na mezinárodní výstavu do Mladé Boleslavi. Posuzovala nakonec rozhodčí Magdalena Musial z Polska a Adar si ve třídě otevřené v konkurenci 15 psů vyběhal známku Výbornou. 

ad.jpg

 

14.7.2013  

Po týdnu jsme se vrátili z aktivní dovolené v Lokti a okolí. Počasí nám přálo a tak jsme denně vyrazili za nějakým turistickým cílem jako hrad Loket, Svatošské skály, Františkovy lázně, Cheb, SOOS a další. Adar si dovolenou náramně užil a myslím, že byl rád, když jsme se vrátili domů a zase nastal jeho všednodenní režim dopoledního odpočinku, když jsme v práci :)

dovol.jpg

 

16.6.2013 

V neděli jsme již všichni společně vyrazili brzy ráno na mezinárodní výstavu do německého Erfurtu. Rozhodčí byla paní Orietta Zilli z Itálie. Vítězství nám o chlup uteklo a Adar získal Výbornou 2, res. CAC ze 14 psů, tedy krásný výsledek. Více fotek je na rajčeti.

img_5738-2.jpg

 

15.6.2013  

V sobotu jsme sami s Adarem vyrazili na národní výstavu do Klatov. Posuzoval pan Věroslav Herian od nás z Rakovníka. Adar dostal moc pěkný posudek, nic nevytýkající, ale protože má pan rozhodčí raději jemnější atletické typy, vybojovali jsme "jen" Výbornou a odešli z kruhu na pátém místě. 

26.5.2013  

Do poslední chvíle jsme se rozmýšleli, zda se kvůli mým zdravotním komplikacím zúčastníme polské národní výstavy ve Swiebodzice. Nakonec jsme ale vyrazili a vyplatilo se! Adar získal ve třídě otevřené v konkurenci dalších dvou psů známku Výborný 1, Nejlepší pes, BOB a v odpoledních soutěžích jsme se dočkali i BIG1 ! Jsme na našeho klučinu pyšní! Bohužel tentokrát fotka pouze z mobilu, jelikož foťák jsme s sebou sice měli, ale potřebnou kartu jsme už zapoměli. Holt i mistr tesař se někdy utne :) 

polsko-1.jpg

 

4.5.2013   

Na mezinárodní výstavě v pražských Letňanech dostal Adar od norské rozhodčí Aase Jakobsen známku Výborný 3 ze 16 psů. Za fotku děkuji Janu Vlčkovi.

praha.jpg

 

27.4.2013  

Na mezinárodní výstavě v Drážďanech dostal Adar od rozhodčí Brigitte Bregenzen známku Výborný, tentokrát bez pořadí. Přesto jsme rádi za moc pěkný posudek. Všechny fotky na rajčeti.  

drazdany.jpg

 

20.4.2013 

Zúčastnili jsme se intenzivního tréninku agility pod vedením Lenky Řezníckové. Skvelý půldenní trénink, kdy jsme mohli opět úkázat, že i tak velký pes jako je ridgeback dokáže být velmi hbitý, rychlý, neztratí se a cvičení ho baví. 

Odpoledne jsme pak vyrazili na sraz štěňat z CHS Doinyo Lengai Dany Kuklové a Dany Marečkové na Kolečko u Křivoklátu. Fotky na rajčeti.

2.4.2013 

Konečně jsme obdrželi výsledky všech zdravotních vyšetření. Adar je naprosto zdravý! Jsme neskutečně rádi!!!
DKK - A/A
DLK - 0/0
OCD - 0/0
LTV - bez nálezu
Spondyloza - bez nálezu 
Štítná žláza - v pořádku (TSH, T4)
Srdce (RTG, EKG, echokardiografie) - v pořádku, zdravé a silné, správné velikosti
Kompletní vyšetření očí - v pořádku
Degenerativní myelopatie - negativní

img_4971.jpg

 

30.3.2013

Vyrazili jsme na Mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Adar ve třídě otevřené v konkurenci 11 psů získal známku Výborný 4. Rozhodčí byla paní Viera Staviarska ze Slovenska. Za fotku děkuji Katce Járové Brychtové. 

adar-sobota.jpg

 

5.3.2013

Doufejme poslední sníh a první náznak jara. Všechny fotky na rajčeti. 

img_3175.jpg

 

20.2.2013

Užíváme si zimních procházek.

adar.jpg

 

12.1.2013

Vyrazili jsme na naši letošní první výstavu do Norimberku v Německu. Dopředu jsme věděli, že v naší třídě otevřené s námi bude soupeřit 13 psů, o to milejší byl výsledek. Adar získal od paní rozhodčí Petry Stracke (DE) známku Výborný 1, CAC, CAC DZRR a nakonec i CACIB! Tímto se Adar stává čekatelem Interšampiona a německý šampion je zase o kousek blíž. Fotky na rajčeti.  

cac.jpg

 

 

2012 

 

23.12.2012

Všem našim kamarádkům a známým přejeme krásné vánoční svátky a úspěšný start do nového roku.  

pf2013.jpg

 

30.11.2012

Byli jsme na národní výstavě ve Walbrzych v Polsku. Adar získal u polského rozhodčího Janusze Opara známku Výborný 1, CWC. Tato výstava byla naše letošní poslední, teď si dáme chvíli oraz a zase příští rok.

 

img_4783.jpg

 

 

17.11.2012 

Podruhé jsme se byli podívat na štěňátky CHS Doinyo Lengai u Dany Kuklové a její rodiny. Štěňátka jsou krásná, vymazlená, moc hodná. Hned bych si jedno vzala domů :) Dany malá dcerka Dominička je pořád mazlí a štěňící si to náležitě užívají. Všechny fotky z návštěvy jsou na rajčeti. 

img_3682.jpg

 

10.11.2012  - 11.11.2012

Uplynulý víkend jsme strávili na výstavách v Karlsruhe a vyplatilo se! V sobotu získal Adar na mezinárodní výstavě ve třídě otevřené od německého rozhodčího Martina Klopsche známku Výborný 3 z 11 přihlášených psů a v neděli povyskočil ještě výš. Na národní výstavě získal od německého rozhodčího Jochena Eberhardta ocenění Výborný 1, CAC VDH, res. CAC DZRR ze 12 přihlášených psů. Tím jsme načali německého šampiona. Tím více si vážim nedělního vítězství, jelikož v naší třídě otevřené získali pouze dva psi známku výbornou. Velmi dobrými se to celý den jen hemžilo a známka dobrá také nebyla ojedinělá. Jsme na Adara moc pyšní! 

bez-nazvu.jpg

 

3.11.2012  - 4.11.2012

Zúčastnili jsme se mezinárodních výstav v Praze. Adar oba dny získal známku Výborný 2, res.CAC. Rozhodčími byli v sobotu paní Viera Staviarska ze Slovenska a v neděli pan Vladimír Piskay také ze Slovenska. I když v něděli chyběl opravdu jen kousek k prvnímu místu, jelikož se nám v závěru pan rozhodčí svěřil, že do poslední vteřiny něvěděl kterého psa dát na první místo, jsme za toto ocenění rádi a našeho Adárka náležitě pyšní. Fotky z obou dnů jsou jednotlivě na našem rajčeti.

 

letnana.jpg

 

28.10.2012 

Poprvé jsme se byli podívat na vrh "A" CHS Doinyo Lengai u Dany Kuklové a její rodiny. Štěňátka jsou krásná, mají se čile k světu, maminka Darleen se úžasně stará a malá chovatelka Dominička jí ochotně pomáhá. Moc děkujeme za pozvání a zanedlouho se těšíme opět na velké mazlení s malými krasavečky. Fotky jsou na rajčeti. 

doinyio.jpg

 

22.10.2012 

Dnes jsme obdrželi výsledky degenerativní myelopatie - N/N negativní.

13.10.2012 

Poprvé jsme jeli na výstavu do Českých Budějovic. Rozhodčí byla chovatelka a znalkyně plemene Elisabeth Hammerschmid z Rakouska. Některým se nelíbil její rázný přístup a to, že známkou výborná docela šetřila, na což v Česku nejsme moc zvyklí. Myslím ale, že není na škodu slyšet názor opravdové znalkyně a kdy je rozhodčí nezaujatý vůči svému kamarádovi, jak to často bývá s českými rozhodčími. Adar získal ve třídě otevřené známku Výborný 5 z 10 psů. Kdy pouze těchto 5 nejlepších psů získalo Výbornou. Pár fotek na rajčeti.

cb.jpg

 

29.9.2012 

Byli jsme pozvání na coursing do Zaječova u Berouna, který byl pořádán klubem bearded kolií. Ridgebacků se sešlo pouze pět, ale vůbec to nevadilo, hlavě, že se Adar skvěle zabavil a vyběhal. Fotky na rajčeti.

coursing.jpg

 

23.9.2012 

Nastal den srazu rakovnických ridgebacků. Počasí nám vyšlo a dorazili všichni, kdo se nahlásil. Děkuji všem za účast a někdy zase naviděnou. Fotky ze srazu na našem rajčeti.

venceni.jpg

 

22.9.2012 

Po týdnu jsme se vrátili na místo činu, do Lukové. Adar splnil podmínky a stal se CHOVNÝM psem.

15.9.2012 

Po týdenním odpočinku v Českém ráji jsme se vydali na klubovou výstavu v Lukové u Lanškrouna pořádanou KCHRR. Ranní vstávání ve 4:30 a představa cesty přes 3 hodiny nebyla příjemná, ale co se dalo dělat. Vyrazili jsme sami s Adarem, jelikož Petr měl příjemnou práci - focení svatby našich kamarádů, kam jsem také prvoplánově spěchala. Kdo ale mohl tušit, jak se den vyvrbí. První příjemné překvapení bylo setkání s Adarovou chovatelkou Zuzkou a její rodinou společně s Adarovou sestrou Allain a mamkou Eglantine.

V naší třídě otevřené v konkurenci 11 psů jsme získali Výbornou 1, CAC a v závěrečné soutěži se stal Adar i Nejlepším psem výstavy. Škoda, že jsem nestihla nahlásit soutěž o nejlepší pohyb a hlavu, jelikož paní rozhodčí jej v posudku kvitovala. Jsme na Adara velice pyšní o to více, když padaly známky VD i D. Teď už nic nebrání tomu, zúčastnit se bonitace.

img_123_.jpg

 

Sestra Allain zístaka ve třídě šampionek Výbornou 3.

Fotky z dovolené i výstavy jsou na rajčeti.

luk.jpg

 

2.9.2012

Jako již tradičně jsme i letos jeli na klubovou výstavu na Orlík. Tentokrát jsme se mohli zúčastnit pouze té nedělní, ale nevadí. Byl to moc příjemně strávený den se známými tvářemi. Adar získal ve třídě otevřené známku Výbornou a moc pěkný posudek. Společně s ním nastoupilo dalších 13 psů a rozhodčí byla paní Elizabeth Megginson z JAR. Fotky jsou opět na rajčeti.

 

25.8.2012

Zúčastnili jsme se mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi. Rozhodčí byla specialistka na plemeno paní Monika Tušanová ze Slovenska. V naší třídě otevřené nastoupilo 15 psů. Na výbornou s pořadím jsme bohužel jen o vlásek nedosáhli, takže verdikt zněl Výborná 5, přesto jsme rádi za pěkný posudek a výsledek, jelikož VD padlo vskutku dost. Potkali jsme se tu s Katkou a Adarovým otcem Sorbonnem. Přesto, že mu je již přes 8 let, málokdo by mu věk hádal. Vypadá pořád skvěle! Z výstavy jsme se vydali za rodiči a Heerou, kde se Adar úplně dodělal, fotky na rajčeti.  

mb.jpg

 

23.8.2012

Byli jsme opět na tréninku agility. I přes vysoké teploty Adara parkur bavil a pro dobrotu skákal jako o život. Fotky na rajčeti.

agi.jpg

 

18.8.2012

Poprvé jsme vyjeli na výstavu do zahraničí. Tentokrát do sousedního Německa do Lipska. Posuzovala paní rozhodčí Elina Tan-Hietalahti z Finska. Posuzovala důkladně a dlouho. V naší třídě otevřené s námi společně nastoupilo 10 psů. S Adarem jsme si vyběhali známku Výborná 3 a moc pěkný posudek.

 

15.8.2012

Už jsou to čtyři roky, co Adárek v Újezdu nad Lesy vykoukl na svět. Přejeme mu hlavně zdravíčko, hodně psích kamarádů a třeba v budoucnu nějakou tu psí slečnu. Máme Tě moc rádi! Pár fotek z oslavy na rajčeti. 

bd.jpg

 

12.8.2012

Byli jsem se zase po nějaké době podívat na cvičáku ve Velké Dobré. Adar se s ostatními krásně vyblbnul a na závěr jsme si i chvíli zacvičili. Fotky na rajčeti.

vel-dobr.jpg

  

29.7.2012

V neděli jsme byli "dorazit" coursingovou licenci. Chyběl nám solo běh a druhý společný. Společný si Adar odběhl s Amanem Manwe. Oba běhy odběhl Adar úspěšně a tak již stačí pouze zažádat o vystavení licence a můžeme začít soutěžit. Adara běhy oproti první zkušenosti moc bavily. Rozhodčími byl pochválen, jelikož se prý u dospělých ridgebacků takový běh málokdy vidí. Zkracují ci běhy a už je tolik návnada nezajímá. Tak jsme zvědaví, zda Adar taky časem nezleniví. Pár fotek je opět na rajčeti.

cours2.jpg

 

14.7.2012

V sobotu jsme vyrazili na národní výstavu do Mladé Boleslavi. Počasí nám přálo, bylo příjemně, ani vedro ani zima. Navíc jsme měli s sebou poprvé náš nový výstavní stan, takže špatné počasí nás nemohlo překvapit. O to víc nás překvapila paní rozhodčí Černohubová. Na této rozhodčí jsme zatím nebyli, takže jsme nevěděli co čekat, ale všechno je jednou poprvé. Na Adara jsem byla pyšná, krásně stál, nechal se dlouhou dobu prohmatávat i tím panem neznámým, který paní rozhodčí špital do ouška. Nakonec zněl verdikt Velmi dobrá. Říkám si, nemůže se vždy zadařit a hlavně po komentářích paní rozhodčí, zda Adar nemá v rodokmenu rotvajlera, že je tak nasvalený, mě známka ani nemrzela. O paní rozhodčí jsem si udělala svůj obrázek a vím, že na ní opravdu již nevyrazíme. Bohužel pro nás má paní rozhodčí pravděpodobně raději psy, ležící většinu dne na gauči a nasvalení psi u ní nemají šanci. Pár fotek je na fb.

30.6.2012

Dnes jsme se v tom úporném vedru vydali na národní výstavu do Klatov. Vybojovali jsme známku Výbornou 3 a krásný posudek, kdy paní rozhodčí Frnčová Adara velmi chválila. Takže nakonec i přes to příšerné vedro fajn výlet. 

9.6.2012

Sobotní odpoledne jsme strávili v příjemné společnosti Dany a Darleenky. Fotky jsou na rajčeti.

dd.jpg

 

13.5.2012

 V neděli jsme jeli na klubovou výstavu KCHRR do Lanškrouna. Pro tento den byl rozhodčím pro psy pan David Bates z Anglie. Líbil se mu jiný typ psů a s Adarem jsme si vysloužili první a věřím, že i poslední známku Dobrou.

8.5.2012

Poprvé jsem se zúčastnili coursingového tréninku. Nezmýlili jsme se, že střapec bude Adara bavit. Při prvním běhu, když se střapec vracel směrem k nám, se zastavil a nevěděl, zda se vrátit, či pokračovat. Nedalo moc práce ho přesvědčit, aby pokračoval. Při druhém běhu ale už přesně věděl, co se od něj očekává a za střapcem běžel jako o život. Druhým během jsme splnili první licenční běh. 

28.4.2012 

Letos poprvé jsme vyrazili na výstavu. Výstavní sezonu jsme započali v Mladé Boleslavi na Pojizerské výstavě a byli jsme hned nejúspěšnější, jak to jen mohlo jít. Adar získal ocenění Výborný 1, Vítěz třídy a Krajský vítěz. Byli jsme moc pyšní, od pana rozhodčího byl Adýs velmi pochválen. Fotky jsou na rajčeti

mb.jpg

 

26.4.2012 

Opět jsme byli na tréninku agility. Tentokrát se i Petr utrhl z práce, šel s námi a Adýse nafotil. Byl překvapený, jak to tomu našemu klukovi jde a že jsem opravdu nepřeháněla :) Fotky najdete na našem rajčeti.

agi.jpg

 

12.4.2012 

Zase jsme začali chodit na agility. Když bylo Adarovi kolem roku, byli jsme na několika hodinách. Nyní začaly hodiny agility i u nás v Rakovníku, takže jsme neváhali a vyrazili. Adýs mi vyrazil dech, když si skoro vše pamatoval. Do tunelu se mu zpočátku nechtělo, ale stačilo mu dvakrát ukázat a už do něj lítá jako střela. Byli jsme moc pochváleni, což nám dodalo dalších sil na každotýdenní tréninky. Hlavní pro mě je, že překážky Adara moc baví a nebyl by to on, kdyby se pro paničku nechtěl přetrhnout, je to zlato!

19.3.2012 

Uplynulý slunečný víkend jsme využili jak to šlo. V sobotu jsme byli na Žižkovské věži, samozřejmě i s Adarem. Jemu výhled nic moc neříkal, zato my jsme si díky krásnému počasí užili krásný výhled na celou Prahu.

 

ziz.jpg

 

Z Žižkova jsme jeli opět směr Dolní Jirčany za malými Aussie Rihanna. Za ten týden zase o něco vyrostli a bylo opět o něco těžší se s nimi loučit. Tentokrát je přijel pozdravit i strýček Adar. Assima se o malé bála a nechtěla k nim Adara pustit. Obavy ale nebyly na místě, jelikož Adar si jich ani nevšiml. Měl oči jenom pro Bahiu, která přijela se svými páníčky ze Slovenska pro svého nového parťáka Dakarai.

 

aussie.jpg

 

Neděli jsme strávili již v okolí Rakovníka. Vyrazili jsme i s Heerou na procházku nedalekými lesy k rybníku Punčoška.

 

pujnc.jpg

 

10.3.2012

V sobotu jsme se opět vydali za Martinou a Vaškem a jejich početnou smečkou Rihanna. Byli jsme u odchodu dvou štěňátek do nových rodin, kdy se mísila radost se smutkem a ani několika slzám jsme se s Martinou neubránily. Z původně plánované krátké návštěvy se vyklubal celý den, takže mi mrňousci ještě víc přirostly k srdci. Nafotili jsme spoustu fotek z celého dne a navečer jsme zkusili i pár postojovek. Příští víkend se pojedeme na broučky podívat ještě jednou, než odejdou všichni do nových rodin. 

19.2.2012

V neděli jsme se vyrazili konečně podívat na Adarovi synovce a neteře. Tentokrát za miminky z chovatelské stanice Rihanna. Assima je moc šikovná a zodpovědná máma. Prcky si pořád hlídá, ale byla hodná a nechala nás se s nimi pomuchlovat. Jsou to malí kulíšci, kteří jsou zatím neobvykle hodní, takže čekáme, že za 14 dní až se na ně pojedeme zase podívat, už budou pořádně řádit. Hned bych si jednoho odvezla! Jsou to malí neposedové, takže fotek se moc nepodařilo. Něco málo opět na rajčeti. 

Leden 2012

Na konci ledna jsme si prodloužili víkend a jeli do Mariánských Lázní. Po wellness přišla na řadu velká procházka. Prošli jsme snad celé Mariánky a i na keškování přišla řada. Adýs byl na konci výletu spokojeně unavený a myslím, že i rád, že jedeme zpátky domů. Přeci jen tam byla větší zima než u nás a na to on není moc stavěný :)  Pár fotek je na rajčeti.

ml.jpg

 

2011

 

27.12.2011

Po Vánocích jsme se domluvili s přáteli a vyrazili na výšlap na nedaleký Louštín. Samozřejmě nechyběli naši zrzouni, kteří se krásně vyběhali. Fotky na rajčeti.

lostin.jpg

 

22.12.2011

Veselé Vánoce a spokojenost v nadcházejícím roce 2012. 

pf_2012.jpg

 

11.12.2011

Od neděle má Adar novou psí kamarádku Darleenku. Celým jménem Darleen Barbara z Valdštejnských lip se s paničkou přestěhovaly nedaleko, proto se těšíme na společné procházky. Z té první jsme pořídili pár fotek

darl.jpg

 

6.11.2011

Na zápase rakovnický rugbistů jsme se potkali s ridgebackem Maxem. Roste jako z vody, je teď samá ruka, samá noha, už se Adara tolik nebál a kluci se pěkně vyblbli. Pár fotek je na rajčeti.

max.jpg

 

 

16.10.2011

Dnes jsme vyrazili na procházku s novým ridgebačím kámošem Maxem (Be All I Wanted Anima Animal). Kluci se rychle oťukali a pěkně se spolu proběhli. Maxova panička psala, že Maxík večer padl a do rána o něm nikdo nevěděl - andílek  Fotky opět na rajčeti.

max.jpg

 

28.9.2011

Přestože se o nás pokoušela chřipka, nechtěli jsme volný den jen tak proflákát, obzvlášť když bylo tak krásně. Navíc se nám postesklo po dogtrekku a tak jsme vyrazili na 20km procházku na Křivoklát. Potkali jsme spoustu cyklistů a část cesty jsme absolvovali společně s dalšími "keškaři". Pár fotek je na rajčeti.

24.-25.9.2011 

Víkend jsme strávili v okolí řeky Berounky. Pořádal se tady již třetí ročník dogtrekku krajem Oty Pavla. Vydali jsme se na nejkratší, procházkovou trasu 25km. Byli jsme soudní a zatím takoví blázni, abychom se přihlásili na 45km nebo dokonce 100km nejsme. Skončili jsme na druhém místě, kdy jsme tuto trasu ušli za 4hodiny a 50minut. Adýse jsme na zpáteční cestě naučili i táhnout, takže zpáteční cesta uprašovala o poznání více. Fotky tady.

 dogtrek.jpg

16.9.2011

Při zpáteční cestě ze Šumavy jsme se zastavili za "Céčky" z Újezda nad Lesy, abychom se s nimi mohli rozloučit, než vyrazí do nových domovů. Za ty dva týdny strašně vyrostli a řádili o poznání více. Zajímalo je, kdo se to na ně přijel zase podívat, tentokrát dokonce s velkým strejdou. Adýs na ně jenom juknul a moc ho nezajímaly, zato voňavá sestra Allinka moc  Allince se to ale moc nelíbilo a mrňousky si pořád hlídala. Byla úžasná máma, přestože jim byly už skoro dva měsíce, pořád je opečovávala jako malá štěňátka a dávala jim napít. Fotky na rajčeti.

 září 2011

 Po Orlíku jsme vyrazili směr Šumava, kde jsme strávili týden dovolené. Počasí jsme měli objednané, takže nám už nic nebránilo v dlouhým procházkách po krásách Šumavy. Vydali jsme se k Černému a Čertovu jezeru, Špičáku, Poledníku a na mnoho dalších pěkných míst. Večer jsme pak nabírali síly při grilování nebo večeři ve vyhlášené restauraci U Štěpána. Adýs měl možnost se seznámit s místními kravami, kterých bylo na okolních lukách plno a občas to vypadalo, že jak Adýs tak krávy nevěří vlastním očím, kdo to na ně zírá   Fotky jsou opět na rajčeti

sum.jpg

 

10. - 11.9.2011

Jako vloni jsme se zúčastnili klubových výstav na Orlíku. Počasí vyšlo opět krásně a účast byla hojná. Paní rozhodčí předčily má očekávání. Byly velmi důsledné, precizní, také je to vidět na dlouhých posudcích, které jsme dostali. V sobotu Adýs získal od paní rozhodčí Sue Cameron - Codognotto známku Výbornou a moc pěkný posudek. Moc se jí líbil Adarův výraz a pohyb a celkově ho velmi pochválila. V neděli nás posuzovala paní rozhodčí Dawn Redman, od té jsme dostali sice známku Velmi dobrou, ale opět velmi pěkný posudek. Stejně jako Sue v sobotu chválila jeho pohyb a výraz. Vzhledem k tomu, že oba dny dostávali i psi, kteří se často umisťují na příčkách nejvyšších, známku Velmi dobrou, občas se objevila i Dobrá, jsme na našeho krasavce pyšní. Děkujeme za společnost Vaškovi, Martině, Míšovi a jejich Assimě, Angie a Rosimu, kterého jsme měli možnost vidět poprvé naživo. Je to kus chlapa a je opravdu k umačkání. Fotky jsou na rajčeti.

 4.9.2011

Vydali jsme se pomazlit s "Céčky" z Újezda nad Lesy. Jsou to rozkošní mazlíci, nejdřív se jim moc nechtělo, byli unavení a spinkali. K večeru ale ožili a řádili, že jich bylo všude plno. Jsou opravdu krásní, tři jakoby Rebelovi z oka vypadli. Moc se těšíme za 14 dní, až je zase uvidíme, tentokrát se již přijedeme podívat se strejdou Adarem, tak se těšte miminka! 

28.8.2011 

Bylo krásně, tak jsme se rozhodli vyrazit na Letní Louštín. Adýs s Heerou "vyfasovali" žluté šátky, aby byli krásně vidět a byli . Fotky jsou na rajčeti.

15.8.2011

 Adýs slaví třetí narozeniny. Přejeme mu hodně zdraví, spoustu psích kamarádů a ať je s námi pořád šťastný    

3n.jpg

 

16.7.2011

Vyrazili jsme na Národní výstavu v Mladé Boleslavi. Počasí nám přálo a bylo krásně už od rána. Přijeli jsme včas, abychom si zabrali dobré místečko a už jen čekali, až přijdeme na řadu. Adýs dostal známku Výbornou, ve třídě s námi bylo dalších 8 psů.

Naše sestra Assima si vedla báječně a udělala Vaškovi obrovskou radost, když ve třídě vítězu získala místo nejvyšší! Gratulujeme!  

12.7.2011

Jsme přihlášení na klubové výstavy na Orlíku. Už se moc těšíme, rohodčími budou dvě australské chovatelky paní Sue Cameron-Codognotto (chs Ozrhode) a paní Dawn Redman (chs Shelridge), na kterou se obzvlášť těšíme, protože je chovatelkou našeho oblíbence Dantíka. 

květen 2011

Užíváme krásného počasí, vídáme se s psími přáteli a fotíme psí střeštěnosti. Pobavit se můžete opět na rajčeti

23. - 24.4.2011

Slunečný velikonoční víkend jsme využili k návštěvě pražské ZOO a procházce s Adýskovo chovatelkou Zuzkou, mamkou Egi, ségrou Allinkou a poloségrou Berry.

 V sobotu praskala ZOO ve švech, na lístky jsme museli čekat skoro půl hodiny a lidí bylo všude plno. Zvířat jsme ale viděli dost a s některými se Adýsek dokonce snažil navázat bližší kontakt :) Pro některé dospělé a hlavně děti byl občas největší atrakcí právě náš Adar, kdy se dospělí vyptávali a obdivovali ho. Největší perla padla, když nějaké dítě řeklo, že je jako Avatar kvůli svému dlouhému ocasu :)

 Nedělní procházka se Zuzkou a holkami se také moc vydařila, počasí nám přálo a zrzouni se krásně vyběhali. Nádhera vidět, jak si ta banda rozumí.

 Super víkend jsme zakončili návštěvou rodičů. Adýs se totálně vybil s Heerou a my naopak nabyli energii skvělým jídlem. Fotky z víkendu na rajčeti.

 

7.3.2011

Konečně bylo lepší počasí, abychom mohli nafotit Adýska s psími kamarády. Jak dokážou být živí, se můžete podívat na rajčeti.

 

2010

 

23.12.2010

Krásné Vánoce a šťastný vstup do nového roku 2011. Pejskům hodné páníčky, kteří je budou hýčkat dobrotami a dlouhými procházkami a páníkům poslušné čtyřnohé kamarády.

pf2011.jpg

13.10.2010

Dorazily výsledky rentgenů, DKK i DLK s výsledkem 0/0. Jsme moc rádi!  Bohužel pan doktor, který rentgenoval, popletl rentgeny na OCD, takže výsledek nemáme. Tak příště.

7.10.2010

Dnes jsme byli s Adýskem na rentgenech k vyhodnocení DKK, DLK a OCD. Doufám, že se názory veterinářů nebudou různit a MVDr. Jahoda bude stejného názoru jako MVDr. Frýba, který nám Adýse rengenoval a řekl, že výsledky jsou skvělé.

13.9.2010

Po skončení klubových výstav na Orlíku, jsme si pobyt prodloužili a strávili tady krásnou dovolenou. Příroda kolem Orlíku je nádherná, počasí nám také přálo a lidí jsme za tu dobu opravdu moc nepotkali. Poslední den nám ale velice znepříjemnil bullteriér bez pána, který v lese napadl Adara. Měli jsme obrovské štěstí, když jsme včas zareagovali a Adýs vyvázl jen s jedním kousnutím, škrábanci a posléze antibiotiky. Pár fotek z dovolené je také na rajčeti

orl.jpg

 

4. - 5.9.2010

Tento víkend jsme se vydali na klubové výstavy na Orlík. Adar dostal oba dny známku výbornou. Naše sestry byly také úspěšné, Allain - 2 x výborná 2, res. CAC, Assima - 2 x výborná. Taťka Sorbonne byl v sobotu výborný 3 a v soutěži o nejlepšího plemeníka byl jednoznačně nejlepší. Fotky najdete zde.

21.8.2010

Krajská výstava Karlovy Vary - Výborný 2. Výstavy se také zúčastnila sestra Assima, která válela o poznání více, stala se vítězkou třídy a krajskou vítězkou. Moc gratulujeme a zároveň děkujeme za příjemně strávený den, který jsme zakončili procházkou po městě. Fotky najdete na rajčeti.

15.8.2010

Adýsek slaví své druhé narozeniny. Přejeme mu hlavně hodně zdraví a ať je s námi pořád šťastný.

Obrazek

 

10.8.2010

Přidán odkaz videa, kde se můžete zasmát Adýskovu blbnutí s nalezeným polomíčem. Jak málo stačí :)

18.7.2010

Konečně bylo příjemné počasí na delší procházku. Vydali jsme se do nedalekých lesů k prameni Merklovka.

Obrazek

 

17.7.2010

Zúčastnili jsme se Národní výstavy v Mladé Boleslavi a Adar získal známku Výborný 2, res. CAC z 5 psů. Potkali jsme se tady s naší chovatelkou Zuzkou Vopálenskou a sestrou Allain, která získala Výbornou 4 a s Katkou Brychtovou, se kterou taťka Sorbonne získal známku Výrobný 1, CAC. Těšíme se za měsíc opět v Mladé Boleslavi na mezinárodní výstavě naviděnou. Pár fotek najdete na rajčeti. 

ml.jpg

 

8.6.2010

Na procházce lesem jsme se rozhodli, že vyzkoušíme, zda Adýsek nezměnil názor a nebude se chtít osvěžit v nedalekém rybníku. Jaké pro nás bylo překvapení, že se do vody vrhnul. Nutno však podotknou, že až když jsem do vody vlezla já. Jak ho znám, beze mě by si ani nožku nesmočil, protože celý rok se snaží vyhýbat i louži. Na fotky se podívejte na rajčeti.

13.5.2010

Dnes jsme vyrazili s naší kamarádkou Pavlou a její leopardicí na procházku. Adýskovi se nová slečna moc líbila a dělal na ní neustále "paví krky" :)

Obrazek

 

10.5.2010

Konečně jsme se dočkali nového pelíšku. Nejdřív se Adýsovi do něj moc nechtělo, ale po chvíli "přemlouvání" se v něm usadil a ráno se mu z něj už vůbec nechtělo :)

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.5.2010

Na každodenní procházce Rakovníkem jsme pořídili pár fotek v postoji a Adýskovo řádění s petkou, při kterém jsme se zase pořádně zasmáli. Fotky jsou na rajčeti.

 post.jpg

 

7.5.2010

Dnes jsme vyrazili pokochat se zbytkem miminek z B vrhu naší mamky Eglantine. Fotky a malé povídaní najdete opět na rajčeti.

24.4.2010

První hezký jarní víkend, neodolali jsme a vyrazili na výlet na Louštín. Na fotky se můžete podívat na rajčeti.

lou.jpg

 

18.4.2010

Přidány fotky na rajče z procházky a řádění s Heerou.

 ah.jpg

 4.4.2010

Včera jsme se zúčastnili naší první výstavy. Potkali jsme se tam konečně s naši úspěšnou sestrou Assimou a spoustou dalších "příbuzných". Prostředí bylo velmi příjemné a počasí se nakonec taky umoudřilo. Adýsek se líbil a my byli pyšní, získal V1, Vítěz třídy. Na fotky, které jsme pořídili, se můžete podívat zde.

1.jpg

  

10.3.2010

Dnes se Adarově mamince Egince narodila štěňátka - 6 kluků a 5 holčiček. Na informace, fotky a aktuality o vrhu B se můžete podívat na jejich domovských stránkách.

17.2.2010

Tak jsme přihlášeni na krajskou výstavu do Mladé Boleslavi 3.4.2010, takže kdo nás chcete potkat v kruhu a poprat se o tituly :) či mimo něj a nechat hafany proběhnout, bude příležitost.