Jdi na obsah Jdi na menu
 


 ADAR Z ÚJEZDA NAD LESY

 

* 15.8.2008      † 15.5.2020

 

img_1463.jpg

 

Základní informace a zdravotní vyšetření:

Narozen: 15.8.2008 (12 štěňat - 2 x nestandard – korunky)

Číslo zápisu  ČLP/RR/5503

Chovný: KCHRR 22.9.2012 – zrušena chovnost po kastraci

Barva: červená pšenice, bez masky

Výška: 68 cm

Váha: 45 kg

Skus: korektní nůžkový - 1x P1 chybí

Dysplazie Kyčelního Kloubu - A/A – v pořádku, bez nálezu

Dysplazie Loketního Kloubu - 0/0 – v pořádku, bez nálezu

OCD(ramenní kloub) - 0/0 – v pořádku, bez nálezu

LTV(přechodový obratel) – 0 - v pořádku, bez nálezu

Spondyloza(páteř) – 0 – v pořádku, bez nálezu

Štítná žláza - v pořádku (TSH, T4)

Srdce (RTG, EKG, echokardiografie- v pořádku, zdravé a silné, správné velikosti

Kompletní vyšetření očí - v pořádku

Degenerativní myelopatie - N/N (negativní )

Krevní testy – vše v pořádku

Bohužel musel být Adar kvůli opakovaným a vleklým problémům s prostatou ve svých pěti letech vykastrován.

Adar je krmen přirozenou stravou BARF, kterou začal být krmen v necelých dvou letech. Neměli jsme problém, že by Adarovi nějaké granule nechutnaly, ale vše mu šlo do svalů a daly se mu spočítat snad všechna žebra. Tučnější granule ani zátěžové nezabraly, a tak jsme vyzkoušely BARF, za což jsem moc ráda a za rady vděčím Katce Brychtové, majitelce Adarova otce Sorbonna. Jinou stravou už krmit nehodlám. Jednak vím, co Adar baští a hlavně vidím velký rozdíl v posílení imunity. V poslední době, kdy se ukazuje, co vše se semele do granulí, už vůbec nemám chuť se k nim někdy vracet.

 

Rodokmen:

Adar je potomkem Sorbonna a Eglantine z Tikovického vršku. 

Snad tomu osud chtěl. Do Adarova otce Sorbonna jsem se zamilovala dlouho předtím, než jsem vůbec začala realizovat pořízení svého vlastního ridgebacka. 

Sorbonnův rodokmen obsahuje mnoho významných, lety prověřených a velmi kvalitních psů, kteří v chovu rhodéských ridgebacků "něco znamenali". V Sorbonnových žilách koluje krev holandská, africká (Zimbabwe, J.Afrika) i krev americká. Tyto krevní linie jsou v chovu RR osvědčené, ať už jde o zdraví, exteriér nebo povahu. Sorbonne je potomkem nádherného a světoznámého holandského psa Ich. Multich. Jockulara Jamal Aquamarina. Tento pes je nejen Interšamiponem a šampionem několika zemí, ale především dokázal získat dva nejprestižěnšjí tituly, a to titul Světový vítěz 2003 a absolutní Vítěz CRUFT 2003. Mimo jiné byl oceněn i titulem PES ROKU 2002. Sorbonne potvrzuje kvality své a svých předků a reprezentuje je se ctí, což dokazuje nejenom výčet jeho titulů a ocenění. (převzato ze www.sacramosso.cz)

Eglantine z Tikovického vršku je chovná fena, jejíž rodokmen obsahuje mnoho velmi kvalitních psů a fen nejen z České republiky, ale i Polska a Ameriky. Eglantine je potomkem nádherného amerického psa, žíjícího v Polsku - Mkai, který je nositelem titulu šampion Polska a mnoha dalších. (převzato ze www.zujezdanadlesy.cz

 

Exteriér:

Adar je typických představitelem plemene, za svou předčasně ukončenou výstavní kariéru získal mnoho ocenění:

Nejkrásnější pes Klubové výstavy KCHRR 2012, BOG, BOB, CACIB, BOS, 3x CAC, 2x CWC, 4x res. CAC, 2x CAC VDH, 2x res.CAC VDH, Krajský vítěz, Čekatel Českého, Německého, Polského šampiona a Interšampiona

Všechny výsledky najdete v záložce Výstavy .

 

Povaha:

Adar je povahově vyrovnaný pes, sebevědomý a klidný. Vždy říkám, na co je sebekrásnější pes, šampion mnoha zemí, když je povahově labilní a svoji nepěknou povahu předává potomkům. Největším pohlazením po duši mi je, když mi ostatní na trénincích agility a poslušnosti říkají, jak je Adar milý k lidem a trpělivý s ostatními psy. Asi jako každý samec, když už je něčeho příliš, dokáže si zařvat, ale mohu se na něj spolehnout, že řvaní skončí jen škrábanci a ne kousanci na šití, kterých už bohužel taky pár schytal.

Jako snad každý druhý ridgeback je Adar mamánek, který musí mít pořád přehled, kde je panička.

Je velmi učenlivý a všestranný, věnujeme se obedience, agility, stopám. Agility jsme vyzkoušeli poprvé, když mu nebyl ani rok. Jak mne mile překvapil, když jsme v jeho 3 letech zase začali chodit na tréninky a on nic nezapomněl.

Je bez reakce na střelbu, bouřku, dělobuchy. Toho si velmi cením, protože ve městě se pořád něco děje a když vidím jiného třesoucího se psa, který reaguje na sebemenší ránu, je to pro psa velký stres.

 

Stala se z něj má nedílná součást, všude mě doprovází a svoji lásku mi dává najevo každý den. Je to skvělý pes a jsem nesmírně ráda, že ho mám heart

Obrazek